مقالات

آخرین اخبار

برگزیدگان-کتاب-سال-توسعه-و-جایزه-ادبی-مهتاب-میرزایی-معرفی-شدندبرنده جایزه کتاب سال توسعه و برگزیدگان جایزه مهتاب میرزایی شب گذشته در موسسه فرهنگی شهر کتاب معرفی شدند. به گزارش خبرنگار مهر، مراسم معرفی برنده جایزه کتاب سال توسعه و برگزیدگان جایزه مهتاب میرزایی، سه‌شنبه شب ۵ اسفند با حضور جمعی از چهرهای فرهنگی و ادبی کشور در موسسه فرهنگی شهر کتاب برگزار شد.
شرکت-اعضای-انجمن-روزنامه‌نگاران-مسلمان-در-اردوی-راهیان-نورانجمن روزنامه‌نگاران مسلمان از اعضای این انجمن که علاقه‌مند به حضور در اردوی راهیان نور هستند دعوت کرد تا روز ۱۲ اسفند‌ماه برای شرکت در این سفر معنوی ثبت نام کنند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، این انجمن با هماهنگی بسیج رسانه در نظر دارد تا گروهی از اعضای خود را به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام کند.
آغاز-بکار-یک-نمایشگاه-گردشگری-دیگر-در-جزیره-کیشهشتمین نمایشگاه بین الملی گردشگری و هتلداری صنایع وابسته در جزیره کیش آغاز شد. این نمایشگاه تا هشتم اسفندماه ادامه خواهد داشت.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به جزیره کیش هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته عصر روز سه شنبه ۵ اسفندماه در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار شد.
نیکلاس-کیج-به-فیلم-الیور-استون-پیوستنیکلاس کیج به پروژه جدید اولیور استون که درباره شخصیت ادوارد اسنودن است، پیوست.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، نیکلاس کیج به گروه بازیگران فیلم «اسنودن» پیوست که اولیور استون در حال ساخت آن است. کیج در این فیلم در نقش یکی ازمقامات رسمی امنیتی سابق آمریکا بازی می کند.
سریال-پلیسی-با-پلیس‌بازی-فرق-دارد-خودم-را-محدود-به-ژانر-نمی-کنمهذی فخیم زاده بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون معتقد است، صرفا با امکانات، ماشین و هلیکوپتر نمی‌توان سریال پلیسی ساخت بلکه این سناریو است که سریال پلیسی موفق را شکل می‌دهد، نه پلیس‌بازی.به گزارش خبرنگار مهر، مهدی فخیم‌زاده، کارگردان سریال نوروز ۹۴ که از شبکه یک پخش خواهد شد، امروز سه‌شنبه پنجم اسفند در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ داد.
گاف-بزرگ-مراسم-اسکار-فرانچسکو-رزی-فراموش-شدرسانه‌های ایتالیا و مردم این کشور مراسم اسکار را برای از قلم انداختن نام فرانچسکو رزی فیلسماز نامدار ایتالیایی در میان درگذشتگان، به باد انتقاد گرفتند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، آکادمی اسکار هر سال در بخش «خاطره» از آن دسته از چهره‌های سینمایی که در سال پیش درگذشتند، یاد می‌کند. اما آنها در مراسم امسال نام یک مرد بزرگ را از قلم انداختند و او کسی نبود جز فرانچسکو رزی؛ فیلمساز بزرگ و فقید ایتالیایی.
افتتاح-اولین-کانون-غنچه-های-هلال-در-مراکز-پیش-دبستانیاولین کانون غنچه های هلال احمر در مراکز پیش دبستانی، با حضور مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش و معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر افتتاح شد.به گزارش خبرگزاری مهر، سعید بابایی معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر هدف از راه اندازی کانون غنچه های هلال احمر در مراکز پیش دبستانی را یادگیری کارگروهی و کمک به هم نوعان دانست و گفت: کودکانی که در این سن عضو کانون غنچه ها می شوند در بزرگ سالی برای کمک رسانی، پیشتاز خواهند بود.
ورود-سامانه-بارشی-از-غرب-کشور-پایتخت-بارانی-می-شودمدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، از ورود یک سامانه بارشی از غرب کشور طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد .احد وظیفه در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی امشب برخی از مناطق استان های واقع در شمال شرق کشور، سواحل شرقی دریای خزر و ارتفاعات البرز شرقی شاهد ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد خواهند بود و به تدریج از اواخر وقت امروز این مناطق کاهش ابر خواهند داشت.
هزینه-بالای-تشخیص-بیماری-های-ژنتیک-در-ایرانمعاون اجتماعی بنیاد بیماری های نادر، به ترسیم وضعیت تشخیص ژنتیکی بیماری ها در کشور پرداخت و گفت: با توجه به گران بودن هزینه آزمایش های ژنتیکی در ایران، این قبیل آزمایش ها به خارج از کشور ارسال می شود.به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس حامد اصغری با بیان اینکه جمعه هشتم اسفند ماه روز جهانی بیماری های نادر (۲۸ فوریه) را گرامی می داریم گفت: دو برنامه ویژه برای این روزاز سوی بنیاد بیماری های نادر ایران تدارک دیده شده است.
صدور-۲-۱-میلیون-شناسنامه-مکانیزه-حداکثر-زمان-انتظار-متقاضیاندیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال از صدور ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار شناسنامه مکانیزه طی ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: کل عملیات صدور شناسنامه جدید تا زمانی که به دست متقاضی برسد، حداکثر یک ماه است.محسن اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: در استان های بزرگ مانند تهران ۲۰ روز برای صدور شناسنامه مکانیزه جدید و یا عکس دار کردن شناسنامه زمان می برد و به علاوه زمان ارسال توسط پست در نهایت طی یک ماه شناسنامه جدید به دست متقاضی می رسد.

عکس